Projekty

Během více než 15 let činnosti se SAB podílí na několika projektech, které se zabývají mechanickým návrhem, tepelnou a strukturální analýzou vesmírných systémů a subsystémů, vysoce přesnou mechanickou integrací, testovacími činnostmi a výrobou letového hardwaru a mechanického podpůrného pozemního vybavení.

SSMS

Foto: AVIO
Od roku 2020 umožňujeme raketám Vega vypouštět desítky malých satelitů během jednoho letu pomocí naší struktury SSMS, přizpůsobené potřebám našich zákazníků.

Více →

PLATO SVM

Foto: ESA
Navrhujeme, vyrábíme a testujeme strukturu servisního modulu PLATO. Vypuštěn bude v roce 2026 jako součást kosmické vize ESA a bude pozorovat milion hvězd při hledání planet mimo Sluneční soustavu.

Více →

PCTC

Foto: SAB
PLATO využívá 26 kamer vyrobených na míru tak, aby obstály ve vesmírném prostředí. Vytváříme speciální přepravní kontejnery, které zajistí, že kamery zůstanou v čistém a bezpečném prostředí během jejich pobytu na Zemi.

ROSE-L

Foto: Thales Alenia Space
Pro tuto novou generaci evropské radarové mise poskytujeme strukturu a tepelný řídicí systém. ROSE-L bude mapovat oblasti s hustou vegetací, jako jsou lesy a farmy, a zároveň bude pomáhat s monitorováním ledové pokrývky.

Více →

A6 Sequencer

Foto: Arianespace
Ariane 6 může nést přes 20 tun satelitů na nízkou oběžnou dráhu Země. Náš sequencer umožní vynést tolik satelitů, kolik je třeba, a vypustit je přesně, kdy je třeba – tím se zvýší flexibilita odpalu v reakci na požadavky trhu.

Biomission

Foto: ESA
Společně s vědeckými pracovníky realizujeme jejich experimenty pro studium na Mezinárodní vesmírné stanici. Zajišťujeme end-to-end řešení podle jejich konceptů, aby se vědci mohli soustředit na vědu.

IOSLAB

Foto: ESA
Space Rider představuje jedinečnou příležitost pro výzkumníky poslat svůj náklad na zpáteční cestu do vesmíru. IOSLAB vše usnadňuje – propojujeme zařízení našich zákazníků se Space Riderem a přidáváme všechny požadavky, které potřebují, aby svůj let využili co nejlépe.

SLAVIA

Foto: SAB
Ambiciózní česká mise zahrnující velkou část naší vesmírné vědy a průmyslu, jejíž vývoj vede SAB. Tyto 2 satelity budou demonstrovat technologie pro budoucí vesmírné těžební mise a zároveň poskytnou jedinečná data pro vědecké studium meteorů, planetární obranu a komercializaci vesmírných zdrojů.

Více →

IOSHEX

Foto: SAB
Naším cílem je umožnit služby na oběžné dráze, jako je satelitní a nákladní doprava, montáž a výroba nebo dokonce stavba velkých vesmírných struktur. Proto vyvíjíme IOSHEX – modulární robotickou kosmickou strukturu využívající nové technologie k převratu v tom, jak se dělá vesmír.

Více →

Sentinel S1-NG

Foto: SAB
Sentinel 1 je stále hlavním evropským zdrojem pozorování Země. Zajišťuje stálé a na počasí nezávislé mapování povrhu. Nastal čas vybudovat novou generaci satelitů Sentinel 1 – a my zajišťujeme strukturální a termální design tělesa a jeho radarového zatížení.

Více →

LCS4

Nízkonákladový separační systém je náš produkt pro malé satelity. Nabízí špičkový výkon za nízkou cenu a doplňuje SSMS při vytváření evropského ekosystému malých satelitů.
CZ CZ