Aktuality

Setkání s univerzitami

01. 06. 2018

Proběhlo setkání naší společnosti se zástupci vysokých škol, zejména technického zaměření (Vysoké učení technické v Brně, Univerzita obrany). Na setkání byla představena společnost S.A.B. Aerospace, proběhla prohlídka nové integrační haly a následně diskuze o možnostech budoucí spolupráce.

Jedním z cílů naší společnosti je rovněž osvěta a vzdělávání laické veřejnosti ohledně kosmického vývoje 21. století. V rámci tohoto cíle by S.A.B. Aerospace rád zapojil studenty do prací na zajímavých projektech, které probíhají v naší společnosti. Proto setkání se zástupci univerzit vnímáme pozitivně a je skvělým prvním krokem k naplnění stanoveného cíle.

O měsíc dříve v dubnu byla slavnostně otevřená nová integrační hala, kterou jsme tak mohli předvést zástupcům vysokých škol. Celé setkání jsme zakončili plodnou diskuzí nad možnostmi spolupráce mezi školami a naší firmou. Věříme, že setkáná podpořilo možnou spolupráci a studentům technických oborů se tak otevře další možnost získání nových zkušeností v rámci stáže v naší společnosti. Další oblastí spolupráce je vedení kosmicky a technologicky zaměřených závěrečných prací studentů.

Setkání s univerzitami
Zpět na výpis aktualit

Zpět nahoru