SAB SPACE CHALLENGE

SAB SPACE CHALLENGE

Víte, že přímo tady v Brně se navrhují a integrují konstrukce raket nebo satelitů? Rádi bychom naše nadšení pro vesmír předali i vašim studentům. Proto jsme se rozhodli zorganizovat soutěž SAB SPACE CHALLENGE pro studenty středních škol (i jejich učitele) v rámci Brno Space Days, které organizuje SAB, Hvězdárna Brno, ESA, Ministerstvo Dopravy ČR a agentura Czech Invest.

Motivujte studenty podívat se na vesmír z blízka, rozšířit své znalosti a zkusit zhodnotit své vědomosti a zručnost v soutěži. Do soutěže hledáme týmy o velikosti 2 až 5 studentů. V připravených disciplínách si ověříme jejich zručnost, kreativitu a vědomosti z kosmonautiky, astronomie, kosmologie a astrofyziky.

Organizace soutěže:

Soutěž bude probíhat ve dvou kolech. V rámci prvního kola budou studenti plnit výzvy, které obdrží obratem po odeslání přihlášky. Vyhodnocení tohoto kola se uskuteční v pátek 1.3 v 9:00 v Technologickém parku v Brně, a osobní účast studentů nebude povinná.

Úspěšné týmy z prvního kola budou pozvání do veřejného finále, které se uskuteční v rámci akce Brno Space Days ve středu 6.3 v 9:00 a kde účastníci předvedou své vědomosti a schopnosti.

Přihláška:

Dodejte studentům odvahu reprezentovat svoji školu a pomozte jim s vyplněním přihlášky na:

SABSPACE CHALLENGE PŘIHLÁŠKA

Čím dřív přihlášku podáte, tím víc času budou mít studenti na řešení výzev prvního kola!

Vítězný tým získá zájezd na den otevřených dveří Evropského kosmického výzkumného a technologického centra (ESTEC) v Nizozemsku, kde bude mít možnosti nahlédnout do areálu a laboratoří, prohlédnout si vesmírnou techniku a účastnit přednášek výzkumníků a astronautů.

V rámci Brno Space Days je připraveno spoustu dalších akcí pro veřejnost. Připravujeme workshop pro studenty středních škol, dny otevřených dveří ve vesmírných firmách v Brně, přednášky pro veřejnost  a v středu večer vyhlášení velkého Česko-Slovenského vesmírného projektu. Co to bude? Přijďte se i se studenty podívat a staňte se součástí!

Veškeré informace o Brno Space Days najdete již brzy na: brnospacedays.cz

Zpět nahoru