Aktuality

Otevření nové integrační haly

01. 05. 2018

Dne 18. 4. 2018 v Technologickém parku v Brně naše společnost slavnostně otevřela novou halu o ploše 700 m2, která bude sloužit pro vývoj, montáž a testování mechanických a systémových částí do vesmírných raket a satelitů.

Hala byla postavena za podpory města Brna, Jihomoravského kraje a samotného Technologického parku Brno, kde se nachází. V tomto novém objektu jsou vybudovány prostory s označením Clean room (“Čistá integrační hala”), které jsou postavené dle normy ISO 8.

Největší ze tří laboratoří má strop ve výšce 7 metrů a je vybavena jeřábem s nosností 2 tuny. Jde tedy o jediné prostory s takovými parametry v České republice. Díky svým rozměrům tyto haly umožňují nejen vývoj a montáž elektroniky, kabeláží nebo menších součástek, ale rovněž integraci objemných systémů a konstrukcí. A právě jedním z prvních projektů, který tu proběhne, bude integrace nosiče satelitů (tzv. dispenser), který je součístí vrchní části evropské rakety VEGA.

Tato evropská nosná čtyřstupňová raketa je určena pro náklad do hmotnosti 2,1 tun. Raketa VEGA slouží pro vynášení malých vědeckých družic, které se vypouští na nízkou či polární dráhu. S.A.B. Aerospace se bude podílet na částečné montáži tohoto druhu rakety.

Otevření nové integrační haly
Zpět na výpis aktualit

Zpět nahoru