SAB Aerospace

Česká společnost SAB Aerospace se věnuje vývoji, testování i montáži součástek a konstrukcí pro vesmírný průmysl.

NEJVĚTŠÍ MILNÍKY

Historie naší společnosti

 

2004

Vznik společnosti SAB Aerospace Srl.

Soukromá společnost SAB Aerospace Srl. se sídlem v italském Beneventu se zaměřuje na výzkum a vývoj mechanických součástek pro kosmický průmysl. Při konstrukci cenově dostupných a přitom spolehlivých a výkonných systémů spolupracuje s předními italskými vědeckými centry a univerzitami.

 

2014

Založení české dceřiné společnosti SAB Aerospace, s. r. o.

Díky technologickému know-how i podpoře mateřské společnosti získává česká firma brzy po svém založení první velké zakázky. V brněnském Jihomoravském inovačním centru zahajuje vývoj i výrobu dispenzeru nosné rakety VEGA a konstrukci součástek pro Carrier Modul z projektu Exo Mars 2020.

 

2016

Rozvoj české i mezinárodní spolupráce

Splněním mezinárodně uznávané normy ISO 9001:2009 prokazuje SAB Aerospace, s. r. o., že její výzkumná i výrobní činnost probíhá v souladu se všemi požadovanými předpisy. Jedním z výsledků spolupráce s českými i mezinárodními partnery je zahájení prací na komponentách pro zařízení Exobiology Facility, které je určeno pro testování a následné doručení biologických vzorků k Mezinárodní vesmírné stanici.

 

2018

Vybudování čistých prostor

Nová integrační hala s prostory spadajícími do třídy čistoty ISO 8 v areálu brněnského technologického parku umožňuje nejen vývoj a montáž drobné elektroniky i menších součástek, ale také montáž objemných systémů a konstrukcí. Největší ze tří laboratoří má strop s užitnou světlou výškou 6 m a je vybavena jeřábem o nosnosti 2 tuny. Jde o jediné prostory s těmito parametry v České republice i střední Evropě.

DŮVĚŘUJÍ NÁM

Naši zákazníci

Naše služby využívají mezinárodní firmy i organizace

Vyvíjíme a vyrábíme komponenty pro mezinárodní organizace, kosmické agentury i soukromé společnosti, které dlouhodobě působí ve vesmírném průmyslu. Naši klienti se zabývají výzkumem těles sluneční soustavy i exoplanet, vývojem vybavení pro Mezinárodní vesmírnou stanici, výrobou satelitů nebo průmyslovým využitím poznatků získaných v kosmu.

Mezi naše stálé zákazníky patří:

POMÁHAJÍ NÁM

Naši partneři

Podporujeme český průmysl i vědu

Dlouhodobě spolupracujeme se specializovanými českými firmami, které nám pomáhají s výpočty i výkresovou dokumentací a jsou našimi dodavateli kabeláže, precizně obráběných malých součástek i velkých komponent. Umožňujeme českým univerzitám využívat naše čisté výrobní prostory a laboratoře a pro některé partnery v nich vyvíjíme a konstruujeme části případně celá zařízení podléhající přísným požadavkům na bezprašné prostředí.

Našimi hlavními partnery jsou:

RUČÍ ZA NÁS

Naše certifikáty

  • Certifikát ISO 9001:2015
  • ESA certifikát CAT 2 a CAT 3
  • EU a CNES certifikát pro práci s jeřábem

KDE SÍDLÍME

Kudy k nám

TechNest - Technická 23, 61200 Brno Brno-Medlánky

Technická 23, 61200 Brno Brno-Medlánky

Zpět nahoru