Aktuality

Fórum vesmír

20. 06. 2018

Naše společnost se v první půlce června 2018 zúčastnila akce s názvem „Fórum Vesmír: Kosmické aktivity České republiky. V rámci akce pronesl svou řeč i ředitel naší společnosti Petr Kapoun společně s jednatelem společnosti SpoluWork, s. r. o. Pánové mluvili o tom, jak může fungovat spolupráce v oblasti kosmického průmyslu mezi naší ryze vývojovou společností a firmou zaměřenou především na přesné obrábění.

Cíle červnové události krásně shrnul jeden z organizátorů Zdeněk Bílek: „Chtěli jsme touto akcí poukázat na fakt, že ČR není jen montovna, ale že jsou tu i firmy na světové úrovni, které se dokážou zapojovat do kosmických aktivit.

O pravdivosti jeho slov svědčí rovněž významnost zúčastněných firem, jakými bezesporu GE Aviation a Honeywell jsou. Na akci se přišli podívat i zástupci Ministerstva dopravy, která má oblast Kosmického průmyslu v kompetencích. Celkově je v České republice na 70 subjektů, které se věnují kosmickému výzkumu a vývoji v různé podobě.

Krásným závěrem celého Fóra Vesmír je zájem firem zapojovat studenty do kosmických aktivit. Nejlepší přednášky akce budou na podzim sestříhány do pořadu a promítány na jednotlivých technických fakultách. Nejenom o tomto praktickém výsledku Fóra, ale celé červnové akci pořádané v Brně si můžete více přečíst na stránkách České manažerské asociace, která byla pořadatelem.

Fórum vesmír
Zpět na výpis aktualit

Zpět nahoru