Aktuality

Seznam aktualit

Přehled aktualit a novinek SAB Aerospace

Tohle fakt poletí do vesmíru!

Tohle fakt poletí do vesmíru!

26. 06. 2019

Koncem června jsme ukazovali jak vlastně vypadá taková špička rakety, kterou v Brně chystáme na zářijový let! Na akci s provokativním názvem "Tohle fakt poletí do vesmíru" se přišlo podívat přes 50 návštěvníků a padlo hodně propracovaných dotazů.

Naše PA Pat byla v ráži - konečně mohla všem vysvětlit, jak dispenser funguje a proč zabere tolik času ho postavit...

Celá novinka

Exkurze studentů z JCMM

Exkurze studentů z JCMM

03. 06. 2019

První červnové pondělí u nás proběhla - už po několikáté - exkurze studentů ve spolupráci s JCMM. Středoškoláci si prohlédli firmu, vysvětlili jsme jim co mají na starost jednotlivé pozice ve space průmyslu, a poté následovala soutěž ve stavění družic, která probíhala v našich čistých prostorách. Trojice výherců s námi v říjnu pojede do výzkumného centra ESA v Nizozemském Noordwijku.

Celá novinka

Finále soutěže SAB Space Challenge

Finále soutěže SAB Space Challenge

21. 03. 2019

SAB Space Challenge byla soutěž organizovaná naší společností pro nadané studenty převážně středních škol. Týmy vesmírných nadšenců v první fázi plnily vesmírné mise včetně tvorby videa, napsání úvahy o vesmírné misi, anebo počítání příkladů z mechaniky vesmírných letů.

Celá novinka

Brno Space Days 2019_Dny Jihomoravské Kosmonautiky

Brno Space Days 2019_Dny Jihomoravské Kosmonautiky

11. 03. 2019

Copernicus Hackaton, Fuck - Up Night - Space Special, Brno Space Night.

To není sbírka náhodných anglických slov, nýbrž výběr z pestré nabídky akcí v rámci Brno Space Days (,,BSD“).

Myšlenka akce:

Celý rok 2018 se nesl v duchu českých kosmických výročí. Uplynulo 40 let od letu Vladimíra Remka do vesmíru a vypuštění první čs. Družice - Magionu. Oslavili jsme také 10. výročí vstupu ČR do ESA.

Kosmickému průmyslu se ale u nás daří i nadále. Při BSD jsme se tedy neohlíželi do minulosti, ale soustředili jsme se na budoucnost. A nedrželi jsme se zkrátka.

Celá novinka

Exkurze_prohlubování zkušeností mezi Českem a Ukrajinou

Exkurze_prohlubování zkušeností mezi Českem a Ukrajinou

18. 02. 2019

Ve čtvrtek 7.2.2019 nás navštívili studenti a rodiče z ukrajinské veřejné organizace NaSCo (vzdělávací platforma evropské mobility, která se zabývá podporou vzdělávacích programů a výměnou zkušeností mezi Ukrajinou a Českem). V rámci exkurze jsme účasníkům ukázali naše integrační prostory, předvedli jak funguje naše firma a zodpověděli mnoho otázek. 

Celá novinka

Jsme mezi TOP MSP

Jsme mezi TOP MSP

30. 11. 2018

Vyhlášení 11 nejúspěšnějších malých a středních firem v regionu pro rok 2018.

Celá novinka

Exkurze studentů do vesmíru

Exkurze studentů do vesmíru

30. 11. 2018

V prostorách naší společnosti dne 26.11.2018 proběhla opět exkurze studenů středních škol. V rámci této celodenní návštěvy měli účastníci možnost projít celým procesem zpracování projektu pro Evropskou kosmickou agenturu od podání nabídky až po samotnou realizaci. Hlavní částí projektu byl praktický workshop, kde studenti v týmech projekt dle zadání zpracovali.

Celá novinka

Czech space week

Czech space week

12. 11. 2018

Významná akce konce roku, která proběhla v Praze a Brně.

Celá novinka

Podnikatelský kemp

Podnikatelský kemp

14. 08. 2018

Mít základní povědomí a znalosti o podnikaní je pro mladé lidi důležitým milníkem pro jejich budoucí rozhodnutí v profesním a kariérním rozvoji. Proto se S.A.B. Aerospace zapojila do projektu „Podnikatelský kemp pro mladé“, který se pořádá po záštitou Nadace ZET pana profesora Milana Zeleného ve spolupráci s Yourchance o. p. s.

Celá novinka

Fórum vesmír

Fórum vesmír

20. 06. 2018

Naše společnost se v první půlce června 2018 zúčastnila akce s názvem „Fórum Vesmír: Kosmické aktivity České republiky. V rámci akce pronesl svou řeč i ředitel naší společnosti Petr Kapoun společně s jednatelem společnosti SpoluWork, s. r. o. Pánové mluvili o tom, jak může fungovat spolupráce v oblasti kosmického průmyslu mezi naší ryze vývojovou společností a firmou zaměřenou především na přesné obrábění.

Celá novinka

1

Zpět nahoru