SAB Aerospace

Mezi hvězdami

Vydejte se

s námi

do vesmíru

SAB Aerospace

Vyvíjíme mechanické systémy, konstrukce a součástky pro kosmický průmysl. Všechny prototypy vymýšlíme, sestrojujeme a testujeme v našich vlastních laboratořích.

Konstrukce satelitu, vrchní část nosné rakety Vega nebo součástky pro Mezinárodní vesmírnou stanici – to jsou jen některé z projektů s naším rukopisem. Vývojem unikátního modulového dispenseru, který do kosmu vynese až 16 satelitů najednou, otevíráme vesmír i menším institucím, které si nemohou dovolit vypuštění vlastního satelitu.

Jsme součástí vědeckých projektů zaměřených na zkoumání planet jiných hvězdných soustav a hledání života ve vesmíru.

Chci vědět víc

Podívejte se,

co se u nás

stalo nového.

Podívejte se,

co se u nás

stalo nového

Exkurze_prohlubování zkušeností mezi Českem a Ukrajinou

Exkurze_prohlubování zkušeností mezi Českem a Ukrajinou

Ve čtvrtek 7.2.2019 nás navštívili studenti a rodiče z ukrajinské veřejné organizace NaSCo (vzdělávací platforma evropské mobility, která se zabývá podporou vzdělávacích programů a výměnou zkušeností mezi Ukrajinou a Českem). V rámci exkurze jsme účasníkům ukázali naše integrační prostory, předvedli jak funguje naše firma a zodpověděli mnoho otázek. 

Detail novinky
Brno Space Days 2019

Brno Space Days 2019

Tentokráte se nebudeme ohlížet do minulosti, ale naopak hrdě hledět do budoucnosti. Vždyť naše město je rychle rostoucím centrem kosmických aktivit – nejen v České republice.

Detail novinky
Jsme mezi TOP MSP

Jsme mezi TOP MSP

Vyhlášení 11 nejúspěšnějších malých a středních firem v regionu pro rok 2018.

Detail novinky
Exkurze studentů do vesmíru

Exkurze studentů do vesmíru

V prostorách naší společnosti dne 26.11.2018 proběhla opět exkurze studenů středních škol. V rámci této celodenní návštěvy měli účastníci možnost projít celým procesem zpracování projektu pro Evropskou kosmickou agenturu od podání nabídky až po samotnou realizaci. Hlavní částí projektu byl praktický workshop, kde studenti v týmech projekt dle zadání zpracovali.

Detail novinky
Fórum vesmír

Fórum vesmír

Naše společnost se v první půlce června 2018 zúčastnila akce s názvem „Fórum Vesmír: Kosmické aktivity České republiky. V rámci akce pronesl svou řeč i ředitel naší společnosti Petr Kapoun společně s jednatelem společnosti SpoluWork, s. r. o. Pánové mluvili o tom, jak může fungovat spolupráce v oblasti kosmického průmyslu mezi naší ryze vývojovou společností a firmou zaměřenou především na přesné obrábění.

Detail novinky

SAB Aerospace

Vesmírný program

Největším projektem, na kterém se naše firma v současné době podílí, je vývoj nového dispenseru do vrchní části rakety Vega (Vega-C).

Více informací

Zpět nahoru