SAB Aerospace

Mezi hvězdami

SAB Aerospace

Mezi hvězdami

Vydejte se

s námi

do vesmíru

SAB Aerospace

Vyvíjíme mechanické systémy, konstrukce a součástky pro kosmický průmysl. Všechny prototypy vymýšlíme, sestrojujeme a testujeme v našich vlastních laboratořích.

Konstrukce satelitu, vrchní část nosné rakety Vega nebo součástky pro Mezinárodní vesmírnou stanici – to jsou jen některé z projektů s naším rukopisem. Vývojem unikátního modulového dispenseru, který do kosmu vynese až 16 satelitů najednou, otevíráme vesmír i menším institucím, které si nemohou dovolit vypuštění vlastního satelitu.

Jsme součástí vědeckých projektů zaměřených na zkoumání planet jiných hvězdných soustav a hledání života ve vesmíru.

Chci vědět víc

Podívejte se,

co se u nás

stalo nového.

Podívejte se,

co se u nás

stalo nového

Tohle fakt poletí do vesmíru!

Tohle fakt poletí do vesmíru!

Koncem června jsme ukazovali jak vlastně vypadá taková špička rakety, kterou v Brně chystáme na zářijový let! Na akci s provokativním názvem "Tohle fakt poletí do vesmíru" se přišlo podívat přes 50 návštěvníků a padlo hodně propracovaných dotazů.

Naše PA Pat byla v ráži - konečně mohla všem vysvětlit, jak dispenser funguje a proč zabere tolik času ho postavit...

Detail novinky
Exkurze studentů z JCMM

Exkurze studentů z JCMM

První červnové pondělí u nás proběhla - už po několikáté - exkurze studentů ve spolupráci s JCMM. Středoškoláci si prohlédli firmu, vysvětlili jsme jim co mají na starost jednotlivé pozice ve space průmyslu, a poté následovala soutěž ve stavění družic, která probíhala v našich čistých prostorách. Trojice výherců s námi v říjnu pojede do výzkumného centra ESA v Nizozemském Noordwijku.

Detail novinky
Finále soutěže SAB Space Challenge

Finále soutěže SAB Space Challenge

SAB Space Challenge byla soutěž organizovaná naší společností pro nadané studenty převážně středních škol. Týmy vesmírných nadšenců v první fázi plnily vesmírné mise včetně tvorby videa, napsání úvahy o vesmírné misi, anebo počítání příkladů z mechaniky vesmírných letů.

Detail novinky
Brno Space Days 2019_Dny Jihomoravské Kosmonautiky

Brno Space Days 2019_Dny Jihomoravské Kosmonautiky

Copernicus Hackaton, Fuck - Up Night - Space Special, Brno Space Night.

To není sbírka náhodných anglických slov, nýbrž výběr z pestré nabídky akcí v rámci Brno Space Days (,,BSD“).

Myšlenka akce:

Celý rok 2018 se nesl v duchu českých kosmických výročí. Uplynulo 40 let od letu Vladimíra Remka do vesmíru a vypuštění první čs. Družice - Magionu. Oslavili jsme také 10. výročí vstupu ČR do ESA.

Kosmickému průmyslu se ale u nás daří i nadále. Při BSD jsme se tedy neohlíželi do minulosti, ale soustředili jsme se na budoucnost. A nedrželi jsme se zkrátka.

Detail novinky
Exkurze_prohlubování zkušeností mezi Českem a Ukrajinou

Exkurze_prohlubování zkušeností mezi Českem a Ukrajinou

Ve čtvrtek 7.2.2019 nás navštívili studenti a rodiče z ukrajinské veřejné organizace NaSCo (vzdělávací platforma evropské mobility, která se zabývá podporou vzdělávacích programů a výměnou zkušeností mezi Ukrajinou a Českem). V rámci exkurze jsme účasníkům ukázali naše integrační prostory, předvedli jak funguje naše firma a zodpověděli mnoho otázek. 

Detail novinky

SAB Aerospace

Vesmírný program

Největším projektem, na kterém se naše firma v současné době podílí, je vývoj nového dispenseru do vrchní části rakety Vega (Vega-C).

Více informací

Zpět nahoru